Witryna „Uczyć się z historii” to platforma publikacji
projektów edukacyjnych (realizowanych w szkołach i edukacji
pozaszkolnej z młodzieżą) poświęconych historii
Polski i jej sąsiadów w XX wieku oraz prawom człowieka
Aktualności

Debata „Co ma polityka do historii? Muzea historyczne w integrującej się Europie” – 15 czerwca (środa), 18.00

14.06.2011 | wtorek | Udostępnij na Facebooku

„'Co ma polityka do historii?' – na to pytanie postarają się odpowiedzieć wybitni historycy m.in. prof. Henryk Samsonowicz, prof. Adam Daniel Rotfeld, prof. Jolanta Choińska-Mika, dr Kazimierz Wóycicki.

Wezmą oni udział w debacie organizowanej 15 czerwca przez Stowarzyszenie Przyjaciół Muzeum Historii Polski.

[P]odtytuł spotkania dyskusyjnego brzmi: 'Muzea historyczne w integrującej się Europie'.

Stowarzyszenie Przyjaciół Muzeum Historii Polski powstało z udziałem wybitnych przedstawicieli świata nauki, kultury i mediów. Jego głównym celem jest wspieranie działań muzeum i udział w debacie nad jego programem. Przewodniczącym stowarzyszenia jest dr Kazimierz Wóycicki.

Stowarzyszenie także chce być forum obywatelskiej debaty na temat historii Polski i jej roli w życiu społecznym. Zamierza skupiać osoby o różnych poglądach na historię i odmiennym spojrzeniu politycznym.

Wśród członków założycieli znaleźli się m.in. prof. Andrzej Chwalba z UJ, prof. Antoni Dudek, były poseł Krzysztof Król, prof. Zdzisław Najder, prof. Wojciech Roszkowski, były szef MSZ prof. Adam Daniel Rotfeld, Andrzej Sadowski z Centrum im. A. Smitha oraz prof. Henryk Samsonowicz.

Oprócz Kazimierza Wóycickiego w skład zarządu Stowarzyszenia weszli: prof. Maria Koczerska, prof. Jolanta Choińska-Mika, red. Jan Wróbel i dr hab. Igor Kąkolewski.

Dyskusja odbędzie się o godz. 18:00 w sali im. Lelewela w Instytucie Historii PAN (Rynek Starego Miasta 29, Warszawa).”

Źródło.

(ak)